THE İNSPECTİON  (TEFTİŞ)

Belgin Ömürdağ
Belgin Ömürdağ

THE İNSPECTİON  (TEFTİŞ)

Belgin Ömürdağ
1131 Görüntüleme
20 Temmuz 2023 16:00
Son Güncelleme: 20 Temmuz 2023 16:00
THE İNSPECTİON  (TEFTİŞ)

Geçen gün lansmanla izleme fırsatı bulduğum THE İNSPECTİON  (TEFTİŞ) filmi yaşanmış bir hikayeden yola çıkan hem senaryosunu yazıp, yönetmenliğini yapan Elegance Bratton  eşcinselliğe hem duygusal, hem acıklı ve dokunaklı sehirciye duygusunu yalın bir dille anlatmayı başarmış.

21 Temmuzda sinemalarda gösterime giriyor.

Jeremy Pope oyunculuğu çok etkileyici. Rolünün hakkını vermiş. Oğlunun eşcinsel olduğunu kabul edemeyen annesi tarafından reddedilen genç deniz piyadelerine katılarak içinde bulunduğu toplulukta her türlü savaşı vererek kendine  yeni bir kimlik ve hayatını sonsuza kadar değişimi kazanacaktır... dünyada eşcinselliğin nasıl zorluklar içinde açık bir dille anlatan  bir film Teftiş

Özet:

Elegance Bratton’ın dokunaklı filmi, kendi hayatından ilhamla yazdığı bir hikaye. Siyahi bir genç annesi tarafından reddedildikten sonra geleceği için seçeneği kaldığının farkındadır ve kendisini kolayca dışlayabilecek bir sisteme, ne olursa olsun başarılı olabilmek için Deniz Piyadeleri’ne katılmaya karar verir. Derinlere yerleşmiş önyargılar ile savaşıp işkenceye varan temel eğitimlere göğüs gererken dahil olduğu bu yeni toplulukta hiç beklemediği bir yoldaşlık, güç ve destek ile karşılaşır. Bu zor kazanılan aidiyet kendi kimliğine şekil verecek ve hayatını sonsuza kadar değiştirecektir.


Yönetmen: Elegance Bratton
Oyuncular: Jeremy Pope, Gabrielle Union, Bokeem Woodbine
Ülke: A.B.D
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Effie T. Brown Chester, Algernal Gordon
İthalat: Bir Film

Yorum Yazın