PAYDA KÜNEFE

Mehmet Birtek / Marmaralı Gurme
412 Görüntüleme
04 Şubat 2022 11:04
Son Güncelleme: 04 Şubat 2022 11:04

Künefe Osmanlı mutfağından bizlere miras kalan geleneksel tatlarımızdan biridir. Yapılışı yüzyıllar içerisinde bölgeden bölgeye değişiklik göstermiştir.

Deneyimli ustaların maharetli ellerinden özenle seçilmiş, Antep fıstığı, Hatay’ın sünme peyniri, özel üretim saf tereyağı ve incecik tel kadayıf payda künefenin lezzet sırrı.

“Çıtır çıtır, bir arada”, sloganıyla çıktıkları bu yolda bir arada mutlu anlar yaşatmak için var güçleriyle çalışıyorlar. Bu lezzetli anlar ortak bir paydamız olsun diyorlar ve bu eşsiz lezzete sizleri davet ediyorlar.

Payda Künefe bizlere Gaziantep’in eşsiz lezzetini sunuyor. Künefenin yanında antep fıstığı, süt ve meyve ikram ediliyor, istediğiniz kadar tavşankanı çay içebiliyorsunuz.

Ben birkaç kez gittim Payda Künefeye ve her defasında memnun ayrıldım. Künefelerin yağ dengesi, kızarması, rengi, çıtırlığı, peynir yoğunluğu, şerbeti çok dengeli tam kıvamında. Künefelerde peynir oranı ne kadar yüksekse sünmesi ve lezzeti o kadar güzel olur. Orta boy porsiyon künefe yaklaşık 440 kalori ihtiva eder ve buda gayet enerji verici bir miktar. Masadan lezzete ve enerjiye doymuş olarak kalkıyorsunuz. Künefeler gözünüzün önünde hazırlanıp masanıza servis ediliyor, ferah, sıcak ve tatlı bir ortam var…

Künefe olarak; Klasik Künefe, Çıtır Künefe, Paşa Künefe, Papatya Künefe, Fıstıkzade , Billuriye, Cevizli Künefe , Payda Künefe , Payda Paşa Künefe, Payda Çıtır Künefe, Dondurmalı Künefe vb. 14 farklı çeşit sunuluyor.

İncecik açılan katmer hamuru arasında toz Antep fıstığı, kaymak ve şeker ile hazırlanıyor. Üzerinde toz Antep fıstığı ile servis ediliyor. Katmer çeşitleri ise; Simit katmer, çikolatalı simit katmer, katmer, yaprak katmer olmak üzere dört çeşit.

Ayrıca burma kadayıf, fıstıklı kadayıf, tane fıstıklı fıstıkpare, toz fıstıklı fıstıkpare, kaymak, dondurma, tane fıstıklı dondurma, toz fıstıklı dondurma da alabilirsiniz.

İdealtepe, Bağdat Cd. No:259 Maltepe/İSTANBUL adresinde 12:00 02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Minübüs caddesi üzerinde olan işyerine ulaşım gayet kolay. Marmaray ile İdealtepe durağından, Metro ile Küçükyalı durağından yürüyerek de ulaşabilirsiniz…

Marmaralı Gurme’yi takibe alıp beğeni ve yorumlarınızla destek olun lütfen…

https://www.instagram.com/marmaraligurme/?hl=tr

https://www.instagram.com/gurmemagazin/

 

Yorum Yazın