ÖZİKİZLER KÜNEFE DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA

Mehmet Birtek / Marmaralı Gurme
Mehmet Birtek / Marmaralı Gurme

ÖZİKİZLER KÜNEFE DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA

Mehmet Birtek / Marmaralı Gurme
1281 Görüntüleme
05 Ocak 2023 09:13
Son Güncelleme: 05 Ocak 2023 09:13

Özikizler Künefe’nin 2023 Hedefi Türkiye’de sınırlı sayıda franchise ve Kuzey Irak Erbil’den sonra Dünya’da özellikle Kanada ile birlikte Amerika’da Master franchise yapılanmasıyla büyümek. Kanada’da bir merkez ve 8 şubeyle, Amerika’da ise iki şubeyle çok yakında hizmet vermeye başlanacak olup, en büyük hayalleri Özikizler Künefe markasını tüm dünyanın bildiği bir marka haline getirmektir.

Künefe Osmanlı mutfağından bizlere miras kalan geleneksel tatlarımızdan biridir. Yapılışı yüzyıllar içerisinde bölgeden bölgeye değişiklik göstermiştir.

Deneyimli ustaların maharetli ellerinden özenle seçilmiş, Antep fıstığı, Hatay’ın sünme peyniri, özel üretim saf tereyağı ve incecik tel kadayıf künefenin lezzet sırrıdır. Mehmet Usta’nın 1986 yılında dünyaya gelen ikiz çocukları Hasan ve Hüseyin’den esinlenerek ismini verdiği Özikizler Künefe, ilk olarak Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde 50 metrekare bir dükkân ve birkaç masa ile kurulur.Sonrasında komşu şehir Gaziantep’e ikinci şube açıldığında sene 2009’du ve artık 3. Kardeş Zülfikar’da işin ucundan tutmaya başlamıştı. Sonrasında Mehmet Usta ve oğulları Gaziantep’te 2014 ve 2016 yıllarında 2 şube daha açarak toplamda 4 şubeye ulaşmışlar.


               Daha da büyümeyi hedefleyen Özikizler Künefe markası 2017’de İstanbul Beykent ve 2018 yılında Ankara, 2019 ‘da İstanbul Acıbadem şubelerini açarak Türkiye pazarında toplamda 9 şube ile hizmet vermektedir.
Özikizler Künefe, başta Ortadoğu, Avrupa olmak üzere Dünya’nın farklı ülkelerinde yatırımlarına devam etmekte olup son olarak Irak Erbil de bir şube açmıştır.

Özikizler künefe kendisine şöyle bir misyon edinmiş; Üretim aşamasında kullanılan tüm ürünleri insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde, tedariğini kendi öz kaynakları içerisinde gerçekleştirecek üretim altyapısını sürdürülebilir hale getirmek, bayi ağını genişletirken üretim kalitesini de doğru orantılı olarak geliştirmek. Dünya’nın her yerinde açtıkları bayiliklerle birlikte ülkemizin marka değerini artırmak, Dünya markası haline gelme adına atılacak tüm adımlarda Özikizler Künefe'ye has özgünlüklerden ödün vermemek.

Özikizler Künefe’de tüm üretim aşamalarında kullanılan malzeme ve uygulama yöntemleri tamamen doğal olup, tatlılarda sadeyağ kullanılmaktadır. Yani sadeyağ ile tereyağı arasındaki fark tereyağındaki suyun, şeker ve proteinin alınmış olmasıdır. Sade yağdaki yağ oranı

Yorum Yazın