Lezzet Uçuşu; AĞA BABA DÖNER

Çağlar Atasoy
Çağlar Atasoy

Lezzet Uçuşu; AĞA BABA DÖNER

Çağlar Atasoy
1660 Görüntüleme
31 Ocak 2022 00:26
Son Güncelleme: 31 Ocak 2022 00:26

AĞA BABA DÖNER

İşportacılıktan başlayan bir mazi… Ben Himmet bey’i ziyaret ettiğimde ilk dikkatimi ne çekti biliyor musunuz? İşine sımsıkı sarılmış bir işletmeci. Gözlerinden o kadar belli oluyordu ki… Yemek yerken ben Himmet beyi gözlemledim ve şunu gördüm; Ben işime saygı, özen ve sevgi duyuyorum.

Çok uğraşmış, çok mücadele etmiş,kaç kez iflas etmiş. Hayat hikayesinde iflaslar ve mücadele dolu bir geçmiş söz konusu. Bunlara rağmen tamamen bir başarı hikayesine sahip. Bugün 10.000 kişiye günlük yemek veren bir işletme halini almış. Ağa baba döner dışında 4500 Kişiye hizmet veren bir yemek tesisine sahip. Ağababa döner iki şube birisi organize sanayi bölgesinde bizim ziyaret ettiğimiz yer diğeri de Kadıköy’deki ikinci şube.

Gelelim yemeklerin lezzetine; Mercimek çorbasıyla başladık. Çorba Anne çorbası kadar lezzetli. Yoğun ve akışkan değil tam kıvamında. Döner odun ateşinde güzel marine edilmiş bir şekilde ağır ağır pişiyor. Ben çok beğendim. Günde 750 kg döner satan bir işletmede döner kendi kendinin aslında cevabını veriyor. İçli köftenin baharatı ona ayrı güzel bir tat katmış. Genelde Doğu kültüründe biraz küçük yapılır ama Ağa Baba döner’deki el içini dolduracak büyüklükte. Limon ve Antep fıstığı o kadar çok yakışıyor ki. Ama söylenecek bir şey var ben Adana kebaba bayıldım. Bu kadar lezzetli olacağını bir döner üzerine kurulmuş işletmede başarılı  olacağını hiç düşünmemiştim. Adana’da yemiş olduğum lezzetlerle kafa kafaya artısı var eksiği yok. Gün ortası Aşçı Mutfağına sahipler. Birbirinden lezzetli sulu yemekler çıkarıyorlar hatta Himmet bey sulu yemek ustası. Mezeleri, birbirinden farklı ızgara çeşitleri ve ah o kadayıf tatlısı yok mu o tatlı… Bir oturuşta iki, üç adet çok rahat yiyebilirdik.

Gitmeden Ağa baba döner için Google yorumlar kısmını okudum. Yüzdelik olarak hep olumlu yorumlara sahip. Her işletme olumlu ve olumsuz yorumlar alabilir lakin Himmet bey için en önemli şeylerden birisi müşteri memnuniyeti. Her müşteri benim için birbirinden kıymetli ve küçük bir sorun olsa dahi hemen o olayın üstüne titrerim diyor. Kendimizi geliştirmek için sektörü yakından takip ediyoruz, toplantılar yapıyoruz, çalışanlarımıza önem veriyoruz.

İşte ne kadar çok özen, nizam gösterirsen karşılığını fazlasıyla alabiliyorsunuz. Mutfak sektörü git gide gelişiyor yenilikçi fikirlere ihtiyaç duyuyor. Ama bu işin birde sosyal boyutu var. Himmet bey Sosyal medyada ciddi manada bir takipçi kitlesi oluşturmuş. Hatta artık yabancı müşterilere hizmet vermeye başlamışlar.

Ümraniye organize sanayi sitesine yolunuz düşmese de kesinlikle buraya gidip döner, ızgara çeşitleri ve tatlıları denemenizi tavsiye ediyorum.

Yorum Yazın