Haberler

TUROYD Başkanı Çolakoğlu tüm Belediye Başkanlarına “Meclis kadrolarında turizm yöneticilerine yer verin” çağrısında bulundu.

Editör Gurme
240 Görüntüleme
22 Şubat 2024 16:09
Son Güncelleme: 22 Şubat 2024 16:09
TUROYD Başkanı Savaş Çolakoğlu olağan genel kurul toplantısında meclis üyeleri seçimi ve kadro oluşumlarında profesyonel turizm yöneticilerine de yer verilmesi konusunda sektör talebini yineledi.
TUROYD Başkanı Çolakoğlu tüm Belediye Başkanlarına “Meclis kadrolarında turizm yöneticilerine yer verin” çağrısında bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı’nın açıkladığı 2030 yılı için 100 milyon turist, 100 milyar dolar turizm geliri hedefini yineleyerek, turizm sektörünün küresel rekabet ve ülke ekonomisine sağladığı katkıları arttırmak ve ülke payına düşeni almak için turizme önem verilmesi talep etti. 

 

Toplantıda turizmci bakış açısının katma değerinin sürdürülebilirliğine vurgu yapan Çolakoğlu, “Tüm dünya genelinde 1,8 milyar’a ulaşacak turist sayısıyla turizm gelirinden ülke olarak payımızı almak zorundayız. Global anlamda her on istihtamdan biri turizmden kaynaklanıyor. Turizm; istihdam ortamı yaratıyor. Şehir, ilçe, bölge ve yerel ekonomileri canlandırıyor. Küçük ölçekli işletmelere yenilikçi kobilere fırsatlar sunuyor. Bölgenizin doğal ve kültürel varlıklarının tanıtımını sağlıyor. Dolayısıyla, ulaşım ve üst yapıların gelişmesine destek oluyor. Turizm barış ortamı sağlayarak, kültürel etkileşimi artırarak daha mutlu insanlar yaratıyor. İnsan hareketinin olduğu yerde bereket de oluyor. Dolayısıyla, ekibinizde yer alacak turizmcilerle farklı bakış açıları yakalayıp hizmetlerinizi çeşitlendirebilecek şehrinizin,ilçen izin, beldenizin kalkınmasına katkı sunmuş olacaksınız. Turizmci bakış açısı sizlere değer katacaktır.” dedi

Yorum Yazın